01 Kasım Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Mehmet Nuri Çankaya

01 Kasım Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Mehmet Nuri Çankaya

Bilgi MBA Programları bünyesindeki Business 2.0 dersinde 2010 güz dönemini açtık. Güz döneminin ilk 6 dersini yaptıktan sonra, şimdi konuklarımızın aktif olacağı bölüme geldi sıra.  İlk konuğumuz,  Mehmet Nuri Çankaya .  Nuri, bizlere Dijital Pazarlama kavramının gelmişini geçmişini ve geleceğini Microsoft deneyimleri ile anlatacak.

Mehmet Nuri Çankaya kimdir? Diyecek olursanız:

Mehmet Nuri ÇANKAYA; Windows Pazarlama Grup Müdürü olarak Microsoft’ta çalışmaktadır. ODTÜ BÖTE bölümü mezunu olup, akademik çalışmalarını İşletme üzerine yaptığı yüksek lisans ve doktora ile sürdürmüştür. Halen Microsoft’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesin’deki önemli lansman ve etkinliklerinde konuşmacı olarak görev almakta, birçok uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır. ASP.NET, CIO El Kitabı, ASP.NET AJAX kitaplarının yazarıdır.

Eylem Yeri: Bilgi Üniversitesi, Santal İstanbul, E3 Binası, 214 Nolu Sınıf

Eylem Saati: 19.00 – 21.00 Kapalı Aralığı

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
27 Nisan Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Cem Batu
@Akademi
29 Mart Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Özgür Alaz
@Akademi

Cevap Yaz