06 Aralık Pazartesi Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Oğuz Bayram

Bilgi MBA Programları bünyesindeki Business 2.0 dersine bu hafta Oğuz Bayram konuk oluyor. Oğuz, bizleri Proje Yönetimi 2.0’ın hem teorik hem de pratik derinliklerinde yolculuğa çıkaracak.

Eylem Yeri: Bilgi Üniversitesi, Santal İstanbul, E3 Binası, 214 Nolu Sınıf

Eylem Saati: 19.00 – 21.00 Kapalı Aralığı

Oğuz Bayram Kimdir? Diyenler için gelsin…

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği programından mezun olan Oğuz Bayram, bilgi teknolojileri sektöründeki çalışmalarına 1999 yılında Hürriyetim çatısı altında yazılım danışmanı olarak başlamıştır. Yazılım geliştirme alanındaki aktif çalışmalarını sırasıyla Veripark, Erenet ve Netron Teknoloji, Türk Hava Yolları  altında görev aldığı birçok kurumsal projede proje yöneticisi olarak tamamlamıştır. McCann Erickson da Dijital Direktör olarak görevini sürdüren Oğuz Bayram aynı zamanda uluslararası PMP (Project Management Professional) sertifikası sahibidir.

Genel ilgi alanları arasında yazılım mimarisi, yazılımda çevik yöntemler, yazılımda süreç iyileştirme, proje yönetimi, analitik yönetimi, email pazarlaması, arama motoru optimizasyonu bulunmakta, bu alanlarda yayınladığı çeşitli makale ve verdiği seminerler ile çalışmalarına devam etmektedir.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
WOMM Ağızdan Ağıza Pazarlama Örnek Uygulama: ICQ
@Pazarlama
Renklerin Satın Alma Davranışına Etkisi
@Pazarlama

Cevap Yaz