21 Aralık Bilgi MBA Dersimizin Konuğu: Alemşah Öztürk

21 Aralık’taki Bilgi MBA, Business 2.0 dersimizin konuğu Alemşah ÖZTÜRK.

Konumuz:  Story Telling and WOMM  2.0

Alemşah bizlere,  Web 2.0′ın tetiklediği teknolojik değişim sonucunda hikayenin tekrar nasıl yükselen bir değer olduğunu, ağızdan ağıza pazarlamanın bu değişimden nasıl etkilendiğini,anlatacak.  Geleceğin pazarlama dünyasının  nereye evrileceğinden bahsedecek.

Peki Alemşah Öztürk kimdir?

Alemşah’ın kim olduğunu kutsal bilgi kaynağına soralım.

“enine ve boyuna buyuk bir adam. yildiz bir web designer. bugune kadar pek cok harika web sitesine imza atmis, basarili ama turkiye sartlarinda pek de hak ettigi kazanca ulasamamis kisi. sibername, plustasarim, plus v2, yoghurt ve aritab gibi sirketlerle calismisligi vardir.”

“çiçeği burnunda manajans deneyim tasarımı , trendsetter kreatif direktoru, tasarımcı, illustrator, antifit bir zat-ı muhteremdir.ctipik türk zihniyetiyle çalışmayan, yıldızı daha bi parlayası kayıp pixeldir.* sevgimizden eve alma isteğimizi evin ebatlarından dolayı bastırmaktayız. yoksa kendisi normaldir biz küçüğüzdür.*
işlerinin bi kısmına ne şuracıktan ulaşılabilirdir.*
http://lostpixels.deviantart.com

“Alemşah Öztürk , internet Türkiye’ye geldiğinden beri bu alanda çalışıyor. 96′ dan bu yana sektöre emek veren Öztürk, 2000’li yıllarda Türkiye’nin birçok interaktif ajansında Kreatif Direktörlük, yöneticilik yaptı. Uluslararası birçok başarılı projeye imza atan Öztürk, sonrasında işin marketing ve reklam tarafına da kafa yormak ve kendini geliştirmek için reklam sektöründe de çalıştı. 41? 29! adlı interaktif pazarlama ajansını kurmadan önce, Manajans JWT’da Deneyim pazarlama direktoru olarak çalıştı. 41? 29! ile beraber sektöre taze bir kan katan, farklı ödüllü projelere imza atan Öztürk, aynı zamanda başarılı bir konuşmacıdır ve Online Marketing konusunda başta Marketingist, MediaCat Workshop’ları, ve interaktif pazarlama zirveleri olmak üzere bir çok workshop, seminer ve sunum yapmıştır. Boş vakitlerinde Trendsetter dergisiyle, illustrasyonla ve bonsai ağaçlarıyla ilgilenmektedir.”

 Eylem Yeri: Bilgi Üniversitesi, Santal İstanbul, E3 Binası, 106 Nolu Sınıf (Kroki)

Eylem Saati: 19.00 – 21.00 Kapalı Aralığı

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Yeni Dönem Yeni Heyecan: Bilgi MBA
@Akademi - @Sunumlar
28 Aralık Bilgi MBA Dersimizin Konuğu: Özgür Alaz
@Akademi

Cevap Yaz