23 Mart Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Özgür Alaz

Özgür Alaz23 Mart Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Özgür Alaz 

Bilgi MBA Programları kapsamındaki Business 2.0 dersimin bu haftaki konusu Project Management 2.0

ve konuğumuz sevgili Özgür Alaz.  Özgür, maddi donanımıyla, yetenekleriyle, yetkinlikleriyle

Türkiye’nin sınırlarını  çoktan aşmış bir dostumuz. Özgür hakkında, kendi adıma anlatabileceğim o kadar

çok şey olmasında rağmen, daha düzgün ifade edebilmek adına, Özgür’ü Özgür’den anlatmak isterim.

“Özgür Alaz, pazarlama trendleri uzmanıdır. Pazarlama trendleri ve dijital medya konusunda

markalara danışmanlık yapmaktadır. Hazırladığı Marketallica blogu ile pazarlama insanlarını

yeniliklerden haberdar etmektedir. Bu aralar, insanların alışveriş kararlarını kolaylaştırmayı

amaçlayan kendi girişimcilik projesi kartguru.com‘a yoğunlaşmıştır. DigitalAge, MarketingTürkiye,

Mediacat gibi dergilere dijital trendler konulu makaleler yazdı. Trendler konusunda dünyanın en

büyük networku olan springspotters.com‘un hala dünyadaki en aktif üyesidir. Gözlemleri ve fikirleri, psfk.com, trendwatching.com, springwise.com, tompeters.com ve russelldavies.com gibi öncü yerlerde referans gösterilmiştir.

Pazarlama trendleri konusundaki görüşleri BusinessWeek, TurkishTimes, Platin, Capital, Akşam Gazetesi, Hurriyet ve Vatan Gazetelerinde yer almıştır. Birçok üniversitede, etkinlikte ve son olarak 9. Pazarlama zirvesinde konuşma yapmıştır. Benzer zihinli pazarlama insanlarını bir araya getiren Likemind İstanbul etkinliğini organize etmektedir.”

(Alemşah’tan da Özgür’ü dinleyebilirsiniz)

Özgür Alaz, 23 Mart Akşamı saat 19.00 da Santral İstanbul’da E3 Binası 1. katta 105 nolu sınıfta Project Management 2.0 anlatacak, ilgilenenleri bekliyoruz.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
30 Mart Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Kasım Zorlu
@Akademi - @Pazarlama
Sosyal Medya İletişimi
@Akademi - @Pazarlama

Cevap Yaz