Coca-Cola: Sevgili / Mutluluk Makinası

Sevenlerin, birbirlerine olan sevgilerini göstermesine aracı olan Sevgililer Günü kapsamında tüm sevenler için hazırladığımız, çiftlerin  birbirlerine olan sevgileri ile çalışan Coca-Cola Sevgili / Mutluluk Makinası‘nı Metro City’e yerleştirdik. İçerisindeki kamera cihazı ve kurulan mekanizma sayesinde makina başka bir lokasyondan kontrol edilebiliyordu. Metro City’de Coca-Cola: Sevgili / Mutluluk Makinası’nın karşına gelen çiftlerin makinadan ücretsiz Coca-Cola ve çeşitli hediyeler alabilmeleri için tek bir şey gerekiyordu: Sevgili olduklarını kanıtlamaları!

İşte biz de sevgilerin birbirlerine sevgilerini gösterdikleri bu güzel deneyimi görüntüledik:

Kampanya Künyesi:

Advertising Agency: C-Section, Istanbul, Turkey
Executive Creative: Enis Orhun
Creative Directors: Oncu Dogu Gursoy, Ceyhun Saracoglu
Copywriter: Oncu Dogu Gursoy
Technical Director : Tuna Tiryakioglu
Agency Producer: Ilke Sahin
Director: Halit Akti
Music: Emre Irmak, Jingle Jackson
Other Credits : Fatih Tuyluoglu, Pinar Saymaz

Coca-Cola: Interactive Marketing Manager: Yüce Zerey
Coca-Cola: Senior Brand Manager: Hande Aksoy

Çalışmanın ingilizce versiyonunu izlemek isterseniz:

Video yayınlanalı henüz iki gün olmuş ve herhangi bir medya yatırımı yapılmamış olmasına rağmen fikri ve uygulaması ile Türkiye’den çıkan bu kampanya yurt içi ve yurt dışındaki prestijli, reklam, pazarlama mecralarında büyük ilgi gördü.

Kampanya’nın yer aldığı mecralardan bazıları:

Digital Buzz

Simply Zesty

I Believe in ADV

Cool Ads Nice Art

Moxie Interactive

Daze Info

Brand Activation

Ad Rock

Mini.T

Scott Briscoe

It’s All About Brands

Ad Pitch Blog

 

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
İnteraktif Pazarlama: Temellere Dönüş
@İşler Güçler - @Pazarlama - @Sunumlar
Fikir den İş Fikrine Astral Seyahat
@Pazarlama - @Radikal Yazılar

Cevap Yaz