FourSquare’de Fikibok & Çükübik Tipleri

Geçenlerde aldığım bir tweet üzerine Çükübik ve Fikibok’larla ilgili şu yazı ile karşılaştım. Akabinde foursquare tiplerini derleme ihtiyacı hissettim. Bu konuda çok daha detaylı yazacağım bu sadece bir derleme niyeti ile kaleme alınmıştır.


Nişantaşı

“Bazi kaldırım taşlarının altinda cukubiklere rastlarsaniz bir kap su verin o zaman size golgi aygiti taklidi yaparlar.”

Ceviz Ağacı Cafe, Koşuyolu

“En alt kata tuvalete inerken ucuncu basamakta iki kere ziplarsaniz saginizda nadir bulunan fikibok yavrusu gorebilirsiniz”

Kütahya

“Ataturk cad. sindeki Fikibok Yoga Merkezine mutlaka ugrayin.”

Capitol

“sinema onundeki karton film afislerinin arkasina gizlenmis cukubiklere yem atarsaniz filmleri dort boyutlu izlersiniz”

Garaj Inc

“bahcedeki kirpileri ters cevirip gidikladiginizda kirpilerin cikardigi sesler, cukubiklerin sureksiz varlik fonksiyonlarinin turevi alinir hale getirir”

My Club World

“do not forget to join cukubik yoga session”

Backyard Cafe

“havuzdan cikan acikmis cukubiklerin yemek beklerken gegirerek aglamalarini normal edip kendilerini oyalamak icin sinx/x in integralini sorun.”

Sakıp Sabancı Müzesi

“Visit fikibok ancestors”

Sütiş

“Try fikibok kol boregi when you’re down to the earth”

Estadio Santiago Bernabéu

“Stad yakınının kokorecci kılıgındaki cukubikleri görünce üç kere ıslık çalıp tükürün”

Olympos

“here you find cukubik ancestors under big stones”


Zamane Kahvesi

“Mekanin ortasindaki ata kesme seker verdiginizde, calilarin arasindaki cukubikler size karpuz kabugu atiyor. Once ctrl+alt+5 yapip cukubikleri deactivate edin sonra ata kesmeseker verin.”


Kirpi Cafe

“yaz aylarinda agactan sarkan cukubikler ensenizi opup kacabilirler rahatsiz olmayin iciniz gidiklansin, evcil cukubiklerin asisi duzenli yapiliyor”


Yalova Hızlı Feribot İskelesi

“Pikacu nun Appa ile ile birlikte bagimsizlik mucadeleleri icin ilk denize acildiklari yer”

“Arabaniz ararken bagajinizda comodo ejderi gorduklerinde gereksiz tepkiler veren bir guvenlik var..,”

 

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
İş’e Dair…
@Dem - @The Profesyonel
Hayalleri Tüketme Enstitüsü
@Radikal Yazılar - @The Profesyonel

Cevap Yaz