Herşey Dahil: Sosyal Medya Muhabbeti

 

 

Herşey Dahil: Sosyal Medya MuhabbetiMaksat Muhabbet dedik, bayram tatili histerisine kapılmayıp İstanbul’a sahip çıkanlarla birlikte Tüyap’a Marketingist etkinliğine doğru yol aldık.

Marketingist gibi pazarlama sektörünün tüm bileşenlerini, paydaşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen böylesine güzel bir etkinliği, memleketim insanları neden Tüyap’a (İstanbul’un 28 km dışına) taşıyarak, kavram kaplarımızda Marketingist’i çoluk çocuğun ellerinde torbalarla promosyon toplamak için gittikleri fuarlarla aynı yere konumluyorlar, anlamıyorum. Mutlaka bir bildikleri vardır diye düşünüyorum.

Marketingist’te Şirketlerin Sosyal Medya’ya Bakışı yada Bakmayışı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Diyalog olsun dedik, Sosyal Medya’nın dinamiklerine uygun olsun dedik. Ama panel insanı olarak sürekli anlattık anlattık ve monolog performansı sergiledik. Neyse ki panelin ilerleyen kısımlarında, bulutların arasında güneş süzmeleri kendini göstermeye başladı ve diyalog ortamı sağlandı.

Gelen herkese, katılan herkese, aktivitenin hazırlanmasında emeği geçen herkese (özellikle Eray Endeş’e) çok çok teşekkür ediyorum. Ben çok keyif aldım. Umarım sizler de almışsınızdır.

Panel esnasında sohbet ettiğimiz için herhangi bir sunum kullanmadım. Ancak Sosyal Medya’ya dair daha önceki yazdıklarımdan faydalı olacağını düşündüğüm bir derleme yaptım. Umarım faydalı olur.

Medya 2.0: Sosyal Medya

Sosyal Medya’ya Verilen Önem

Sosyal Medya İletişimi

Sosyal Medya Üzerine (Videoblog)

Sosyal Medya’nın Yükselişi

Sosyal Medya’nın Kitabı

Sosyal Medya Davranışı

Sosyal Medya Spectrumu

Sosyal Medya’da Marka Takibi İçin 6 Faydalı Araç

Türkiye’de Sosyal Medya Nasıl Tüketiliyor?

Sosyal Medya’da Seçim Kampanyası Yönetimi

Sosyal Medya’da Asya İçgörüleri

Sosyal Medya’da Markaların Yaptığı 6 Büyük Hata

Global Sosyal Medya Araştırması

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Başak Temel ile B Planı | Kariyer & Nasıl Mutlu Olunur? | Yüce Zerey
@Fabrika Ayarlarına Dön - @Konuşmalar - @Medya
Blog Konferansı 2008: Kişisel Başarı Öyküleri (Video)
@Konuşmalar

Cevap Yaz