İşletme 2.0 Gözlüğü

 

İşletme 2.0İşletme 2.0 Gözlüğü, İşletme 2.0 dünyasının farkındalığını hisseden ve bu dünyaya adım atmak isteyen firmalar için hazırlanmış bir gözlüktür.

Web 2.0 teknolojisi hayatımızda önce teknik boyutta akabinde sosyal boyutta şimdi de yavaş yavaş ekonomik boyutta yer alıyor. İşletme 2.0 gözlüğü bize ilgili kavramların hem sosyal hem teknik olarak, hem şirket içinde hem de şirket dışında nasıl konumlandıklarını gösteriyor.

Gözlüğümüzün zoom yaptığı noktalarda, bu kavramlara tek tek deyineceğiz.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Marketingist’te Maksat Muhabbet
@Konuşmalar - @Pazarlama
22 Kasım Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Sarper Danış
@Akademi

Cevap Yaz