Kimya 2.0: Periyodik Tablo

 

Kimya 2.0: Periyodik Tablo

Web 2.0 teknolojileri, işletme, bilim/teknoloji ve sosyal yaşam katmanlarında serüvenini bu hızda sürdürdükçe karşımıza sürekli farkı katmanlardan, farklı uygulama örnekleri çıkıyor.

Kimya bazıları için sıkıcı olabilir. Ancak Web 2.0 teknolojileri sayesinde Kimya’nın ve diğer bilimlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Periyodik Cetvel çok farklı ve eğlenceli bir forma bürünmüş.


Ptable.com
adresinden ulaşabileceğiniz Periyodik Tablo, tamamiyle dinamik. Elementlerin her türlü parametrelerinde oyanabiliyor (sıcaklık, konum vs) yaptığınız değişikliklerin ne gibi sonuçlar ortaya çıkardığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Tablo aynı zamanda Wikipedia‘ya doğrudan bağlı ve bu sayede de elementler hakkında hızlı detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

İnsan: “Biz lisedeyken, neden web 2.0 yoktu?” diye sormadan edemiyor.

Yüce Zerey | y=f(yuce)

www.yucezerey.com

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Coca-Cola: Sevgili / Mutluluk Makinası
@İşler Güçler - @Pazarlama
Vira 2014!
@Pazarlama
1 Yorum

Cevap Yaz