LOST: Viral Pazarlama Kampanyası (Devam)

 

LOST: Viral Pazarlama Kampanyası (Devam)
Herkes tarafından beğeniyle izlenen LOST dizisinin pazarlama zekasına daha öncede Lost Viral Pazarlama Kampanyası yazımızda değinmiştik.

LOST‘un pazarlama stratejilerini belirleyenler, 4. Sezon için başarılı bir viral pazarlama kampanyası sürdürmeye devam ediyorlar. 4. Sezonda LOST’un güncel populerliğini korumak adına başarılı viral kampanyalar yapıyorlar.


Portekiz’in Lizbon kentinde 4. Sezon başlarken, gökten LOST dizisindeki gibi Dharma sandıkları düşmeye başlamış.

Adanın gizemini gerçek hayatımızın içerisine fiziksel olarak da taşıyarak, bizleri dizi içerisinde LOST olmamızı sağlayanlar, gerçek hayatta da bizi LOST olarak algılıyorlar ve bunu destekleyen uygulamalar gerçekleştiriyorlar.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
LOST Oyunu
@Pazarlama
İçeriğe Değil Hedef Kitlenize Odaklanın
@Pazarlama

Cevap Yaz