Markalar FriendFeed’i Nasıl Kullanır?

Markalar FriendFeed’i Nasıl Kullanır?

Türk markaları arasında Sosyal Medya araçlarının kullanımı her geçen gün artıyor. Friendfeed gibi uygulamalar, sosyal medya araçlarının kullanımına anlamlı katma değerler sağlayabilirler.

Friendfeed‘i başarılı kılan özelliği, sosyal medya araçlarının çoğunluğundaki anlık aksiyonları kendi bünyesinde gösterebilmesi ve bu aksiyonlar üzerinde kullanıcıların yorum yapılabilmesine ortam sağlamasıdır. Aslında kısaca FriendFeed sosyal medya atraksiyonlarınızı derler, toplar.

Social Media Press Release (SMPR), markaların sosyal medya dünyasında basın bildirilerini yayınladıkları bir platform. SMPR üzerinde muhatap olduğumuz medya, sosyal bir medya olduğu için, burada yayınlanan basın bültenleri de klasik 5N 1K (kim, ne, ne zaman, neden, nasıl, nerede) dinamiklerine göre tasarlanmıyor.

Sosyal Medya mevcut yapısı itibariyle, birbirinden kopuk, farklı katmanlardan oluşan bir medya olduğu için genel olarak tüketici nezdinde bütünsel takibi zor bir medya. Social Media Press Release de bu sıkıntının farkında olduğundan FriendFeed benzeri bir entegrasyon sağlıyor.

Markalar da Sosyal Medya düzleminde yapmış oldukları kampanyaları bütünsel olarak ifade edebilmek için friendfeed (özellikle de room özelliğini) ortamından faydalanabilirler. Böylecek yapmış oldukları farklı uygulamaları tek bir yerden ifade edebilirler ve tüketicilerin geribildirimlerini alabilirler. Ya da SMPR gibi bir Türk Sosyal Medya PR Platformu yapılandırılabilir. Aksiyon alabileceklere duyurulur.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
LOST Oyunu
@Pazarlama
20 Nisan Bilgi MBA Dersimin Konuğu: M. Serdar Kuzuloğlu
@Akademi - @Pazarlama

Cevap Yaz