Sosyal Medya İletişimi

 

Sosyal Medya İletişimi
Medya 2.0: Sosyal Medya ‘nın ne olduğuna, Klasik Medya’dan nasıl farklılaştığına dair yazıp çizmiştik. Medya’daki bu dönüşümü iyi okuyan firmalar Sosyal Medya İletişimi Takımları oluşturuyorlar ve bu takımlarla birlikte Sosyal Medya mecrasını nasıl daha etkin kullanabilecekleri üzerine kafa yoruyorlar.

Bu takımlardan biri de Nokia bünyesinde bulunuyor. Nokia Sosyal Medya İletişim Takımı geçtiğimiz günlerde Youtube bünyesinde bir “Nokia Conversations” adında bir kanal açtı.

“Nokia Conversations” kanalı; Nokia Başarı Öyküleri, Örnek Uygulamalar, Ürünler, Hizmetler ile alakalı videolar yüklemek ve kullanıcıların geribildirimlerini almak, kullanıcıları Arge (ARGE 2.0) sürecine dahil etmek için yapılandırılmış, başarılı bir uygulama. Medya 2.0’ın farkındaklığına varan firma sayısı güngeçtikçe artıyor.

Yüce Zerey
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın dijital mecralarından ve global olarak markasının yönetiminden sorumlu idi. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının interaktif pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 14 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
29 Mart Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Özgür Alaz
@Akademi
Peyami Safa’nın Pazarlama Anlayışı
@Akademi - @Sunumlar

Cevap Yaz