08 Kasım Bilgi MBA Dersimin Konuğu: Alemşah Öztürk

Bilgi MBA Programları bünyesindeki Business 2.0 dersinde 2010 güz dönemini açtık. Güz döneminin ilk 6 dersini yaptıktan sonra, şimdi konuklarımızın aktif olacağı bölüme geldi sıra.  Geçtiğimiz haftaki konuğumuz,  Mehmet Nuri Çankaya bizlere Pazarlama 3.0’ı anlattı. Bu haftaki konuğumuz ise Alemşah Öztürk .  Alemşah, bizlere Story Telling’i ve Story Telling’in dijital mecralarda hayatımızı nasıl değiştirdiğinden bahsedecek.

Eylem Yeri: Bilgi Üniversitesi, Santal İstanbul, E3 Binası, 214 Nolu Sınıf

Eylem Saati: 19.00 – 21.00 Kapalı Aralığı

Alemşah Öztürk  kimdir? Diyecek olursanız:

Kabataş Erkek Lisesi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Alemşah Öztürk, öğrencilik yıllarında internete merak sardığı için erkenden çalışmaya başladı. Önceki yıllardaki tasarım konusundaki merakını, mühendislik altyapısıyla birleştiren Öztürk, internet projeleri konusunda Türkiye’de ilk çalışmaya başlayan kişilerden birisi olarak sektörde yerini aldı.

1996 yılında ilk once sibername’de iş hayatına başlayan Öztürk, Plus v.2, Magiclick, Yogurt teknolojileri, Litespell gibi birçok şirkette yaratıcı yönetmen olarak çalıştı.

Manajans JWT bünyesinde Experiental marketing director olarak, farklı mecralar için projeler geliştirdi. Dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına varan Alemşah Öztürk, 2007 yılında 41? 29! ‘u kurmak üzere Manajanstan ayrıldı.

41? 29! Kurulduğu 2007 Şubatından bu yana 100’e yakın projeye imza attı. 2 yıl gibi kısa bir sürede 4 katı büyüklüğüne ulaştı. Türkiye’de Kristal Elma ve Effie olmak üzere 20’den fazla, Global olarak da 15 ödül alan, 41? 29! Türk yaratıcı yaklaşımının global alanda bir çok ilk’e ulaşmasını sağlamıştır.

41? 29! ile beraber sektöre taze bir kan katan, farklı ödüllü projelere imza atan Öztürk, aynı zamanda başarılı bir konuşmacıdır ve Online Marketing konusunda interaktif pazarlama zirveleri olmak üzere bir çok workshop, seminer ve sunum yapmıştır. Bir çok dergi tarafından Türkiye’nin marketing alanındaki sözcülerden birisi sayılan Öztürk, marketing ve dijital dünya üzerine yazılar yazmaktadır.

http://www2.41-29.com/

http://www.antifit.com

http://friendfeed.com/alemsah

http://twitter.com/alemsah

http://en-gb.facebook.com/alemsah

http://friendfeed.com/4129