Yenecek İçecek Olur mu? Cappy #cikisinicinden

Gücünü ve lezzetini doğadan, doğanın en güzel meyvelerinden alan Cappy’den yeni haberler var.

Türkiye meyve suyu pazarının 2012 sonunda yaklaşık  1milyar litreye ulaşması bekleniyor. Pazarın büyük bir kısmı ise tüketim alışkanlığı ve tercih edilen tatlar olarak artık yerleşmiş Nektarlardan oluşmakta. Bu nedenle büyümenin büyük bir kısmı inovasyondan geliyor.

Cappy Meyve Tanem de son yılların en büyük inovasyonlarından. Hem yenilebilen, hem içilebilen bir şey.


Nasıl oluyor? Hem içebileceksin hem de yiyebileceksin… Cappy Meyve Tanem Türkiye’nin ilk Şeftali parçacıklı içeceği! İçinden küçük küpler şeklinde yenilebilir şeftali parçaları çıkıyor. Sloganı da kendisini anlatıyor: Yenecek Bu İçecek

Ortada şimdiye kadar yapılmamış bir ürün olunca, iletişim kampanyasında da şimdiye kadar yapılmamışları denedik. “Cappy Meyve Tanem yenecek mi, yoksa bir içecek mi? Hadi bakalım, #cikisinicinden diyerek entegre pazarlama iletişim kampanyasının odağına diyaloğu koyduk. Bu enteresan ürün hakkında tüketici katılımı ve etkileşimi sağlayacak, farkındalık yaratacak diyalog da ürünün kendi farkından ortaya çıktı: paradokslar.

Hem konvansiyonel, hem dijital her bir mecranın kendi iletişim tonunda ürünü ve paradoksları irdeleyen ve bunu mecralar arası geçişleri ve online-offline bağlantıları önemseyerek yapan bir kampanya göreceğiz. Kitlesel  erişim için kuvvetli bir TV planı; destekleyici bir açıkhava planı olmasına rağmen; kampanyanın itici gücü video paylaşım siteleri, Twitter, Facebook, Ekşi Sözlük gibi sosyal medya platformları olacak.

Kampanyayı işin içinden çıkmaya çalışan iki ünlü isim haber veriyor: Hayko Cepkin ve Mustafa Topaloğlu. Kendileri başlı başına paradoks olan konuklar, “Çık İşin İçinden” adlı, serinin ilk internet talk show’unda uzun zamandır hepimizin aklında olan fakat hiçbirimizin şimdiye kadar düşünmediği kafa karıştırıcı soruların içinden çıkmaya çalışacaklar. Siz de videoyu izleyip program yayınlanmadan içinizdeki gizli filozofu dışarı çıkarmak istiyorsanız  #cikisinicinden hashtag’ini kullanarak paradokslara düşün. Baktınız yardım lazım, işin içinden çıkamadınız @meyvetanem’i takip edin.

 


Çeşitli yerlerde göreceğiniz paradoks uygulamaları sizi yeni paradokslara düşürecekken 1 Mart’ta birileri yardım eli uzatacak. Ünlü Gazeteci ve Televizyoncu, nam-ı diğer  ‘İnternet Ekipler Amiri’ Serdar Kuzuloğlu ve arkadaşları Twitter’da paradokslar üzerine konuşacakları Türkiye’nin ilk Twitter talk showunu  yapıp, aynı akşam paradoks bilirkişisi olarak, Okan Bayülgen’in yine paradoksları tartışıyor olacağı programına katılacak. Mustafa Topaloğlu ve Hayko Cepkin’in yer aldığı, serinin ilk internet talk show’u  ise 7 Mart’ta Cappy Türkiye web sitesiFacebook, Twitter  ve çeşitli video siteleri üzerinden sizlerle buluşuyor. Baktınız bu paradokslar sizi kesmiyor,  kendi paradokslarınızı yaratmak için Ekşisozluk’teki paradoks yarışmasına da katılabilirsiniz.

Kampanya bununla bitmiyor, takip etmek için Cappy Meyve tanem websitesini ve sosyal medya sayfalarını ziyaretmezseniz paradoksların acılarından kurtulamazasınız.